БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Академія СБУ виконує Указ Президента України "Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів" від 13.11.2015 №635/2015 {JOURNAL_BUTTON}

В Академії проходять заходи зі вшанування пам’яті жертв голодоморів

В Академії проходять заходи зі вшанування пам’яті жертв голодоморів

На виконання Указу Президента України від 29 жовтня 2014 року №830/2014 «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів» та Плану заходів Служби безпеки України з нагоди проведення у 2014 році Дня пам’яті жертв голодоморів у навчальному закладі національної спецслужби організовано низку заходів із вшанування заморених голодом українців.

 

З метою поглибленого вивчення трагічних сторінок української історії та патріотичного виховання молодого покоління захисників Вітчизни у навчальний процес Академії запроваджено спецкурс «Голодомор в Україні 1932-33 років» та розроблено лекції з кримінального права щодо злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, які дають юридичну оцінку голодомору 1932-33 роках як геноциду Українського народу.

 

Протягом 1-10 листопада в усіх навчально-наукових інститутах відбулися тематичні лекційні заняття за участю науково-педагогічного складу, представників Галузевого державного архіву СБУ та громадських об’єднань, що займаються дослідженням історії голоду в Україні 1921-1922, 1932-33 та 1946-47 років. Майбутні співробітники органів держбезпеки в деталях дізналися про ключову роль Служби безпеки України у розсекреченні протягом 2006-2010 років архівних матеріалів часів голодомору та порушенні кримінальної справи за фактом вчинення геноциду в Україні у 1932-1933 роках. Сьогодні, завдяки особистим зусиллям Голови СБУ Наливайченка В.О. створено та плідно функціонують спеціальні дослідницькі центри для вивчення і оприлюднення документів, що стосуються трагічних часів голодоморів, сталінських репресій, Другої світової війни тощо.

 

Також особовому складу НА СБУ продемонстровано документальні  кінострічки та тематичну виставку за матеріалами ГДА СБУ «Розсекречена пам'ять», які показують життя українців у ті страшні роки.

 

Історичні передумови геноциду та політичних репресії в Україні дослідили й вихованці Академії. Курсанти, слухачі та студенти підготували 108 науково-дослідних рефератів на конкурс творчих робіт, присвячений вшануванню жертв голодоморів та політичних репресій, а також подвигів учасників антитерористичної операції на сході України. За оцінками кваліфікованого журі із числа науково-педагогічного складу переможцями та призерами конкурсу стали роботи «Геноцид українців: злам української культури наприкінці 20-х – початку 30-х років ХХ ст.» Пічака Н.Я., «Юридична оцінка Голодомору в Україні 1932-33 рр.» Юрчишина І.Б., «Особливості юридичного визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років: причини та наслідки» Погребенка О.С. та «Служба безпеки України у боротьбі за територіальну цілісність України (за матеріалами АТО)» Олійника В.І.

 

8 та 9 листопада вихованці Академії відвідали Національний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні», де переглянули мартиролог імен жертв цього жахливого злодіяння проти Українського народу, ознайомилися з документальними свідченнями очевидців голодомору та дізналися про страви, за допомогою яких наші співвітчизники виживали у голодні роки. Запаливши свічки пам’яті, майбутні офіцери національної спецслужби хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх загиблих від голоду українців.

 

  

28/11/2014 11:33
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua